Flash Belleğe Windows Kurma

Gelişen teknoloji sebebiyle, artık insanlar hıza bağımlı oldular. Usb teknolojisi 3.0 ile normal CD ve DVDlerden çok daha hızlı hale geldi. Hal böyle olunca artık bilgisayarlarda USB, DVD sürücüden daha ön plana çıkmış durumda. Microsoftun free yazılımı olan Windows 7 USB Tool ile, flash belleğinize işletim sistemi kopyalamak çok kolay. Bu sayede bilgisayarınıza bir kaç dakika içinde işletim sistemi kurabilirsiniz. Programın ismindeki Windows 7 ibaresine takılmayın, tüm windows sürümlerinde çalışıyor. Şimdi bunu nasıl yapacağınızı anlatayım;

1

İlk önce programı kuruyoruz, zaten kurulum işlemi standart. Önümüze böyle bir pencere geliyor. Bu pencerede “browse” butonuna tıklayıp, “iso formatındaki windows sürümümüzü” seçiyoruz.

2

Önümüze gelen pencerede iso haldeki sürümü seçip aç diyoruz.

3

Flash belleğimizi bilgisayara takıyoruz. En az 4 gb flash bellek gerekiyor ve tamamen formatlayın. Çünkü program flash belleği otomatik olarak biçimlendiriyor ve verilerinizi kaybetme riskiniz doğuyor. Önümüze gelen pencerede “usb device” butonuna tıklıyoruz.

4

Daha sonra kopyalama işlemine geçiyoruz. 5-10 dakika bekledikten sonra, işlem bitiyor ve flash bellek hazırlanıyor. Artık flash belleğimiz ile açılışında usb desteği veren tüm bilgisayarlara, işletim sistemi kurabiliriz. Ben kendi bilgisayarıma ssd disk sayesinde 4 dakikada windows kurdum. Her türlü sorularınız için bana ulaşmanız yeterli. Kolay gelsin..

Yorum Yap